Antra išvyka “Vėtrungių keliu”

Klaipėda – Smalininkai – Vilkyškiai- Bitėnai  -Pagėgiai – Klaipėda.

 

Trukmė: 8-9 val.

Išvykos kaina asmenui : nuo 31€ esant 40 ir didesniai asmenų grupei.

Esant mažesnei grupei dėl kainos teirautis tel. +37068625044

Į kainą įskaičiuota:

Transporto paslaugos viso turo metu. Modernus autobusas.

Vėtrungių kelio albumas. ( Rinkti ir pildyti atvirukams)

Gido paslaugos visos kelionės metu.

Tetralizuota 2 val. ekskursija Smalininkuose

Mažiosios Lietuvos kulinarinio paveldo pietūs.

Lankomi objektai: Smalininkai Deutsches Haus, palivarkas, Viešvilė, Bitenai ir Rambyno kalnas, Pagėgiai.

 

Aprašymas

Kviečiame į linksmą nuotykį „Vėtrungių kelio“ žaidimą. Šios kelionės metu Jūs pildysite albumą aplankytų vietų atvirukais, sužinosite Mažosios Lietuvos/ Rytų Prūsijos istoriją, gyvai patirsite Smalininkų miestelio gyvenimą prieš šimtą metų bei pasimėgausite išskirtiniais šio krašto patiekalais.

Jūs aplankysite amžinąjį Lietuvos pasienį Smalininkus, kur nusikelsite šimtą metų atgal. Čia Jūsų laukia susitikimai su pasienio tarnyba, mokytoju Ansu, Frau Marta, Smalininkų burmistro žmona prancūzaite madmuazele le Kler ir kitais personažais bei kiti netikėtumai. Susipažinsite su Rytų Prūsijos pasienio miestelio istorija, sužinosite kokios buvo populiariausios kontrabandinės prekės, kuo šio miestelio gyvenimas skyrėsi nuo Didžiosios Lietuvos miestelių.

Pasismaginus Smalininkuose vykstate į kaimo turizmo sodybą ragauti šio krašto patiekalų: šiupinio, štrudelio ir kafijos.

Kita žaidimo stotelė Viešvilėje prie stebuklingo upelio. Toliau keliausite per Vilkyškius į Bitėnus, Rambyno papėdeje esantį kaimą, garsų ne tik M. Jankaus muziejumi- spaustuve, bet ir gandrų kolonija. Spaudos draudimo laikotarpiu Bitėnai buvo pagrindiniu knygnešių susibūrimo centru.Čia iki šiol yra švenčiamos gandrinės.

Būdami ant Rambyno kalno gerėsitės Nemuno, didžiausios ir svarbiausios Lietuvos upės peizažu. Sužinosite šio kalno svarbą mūsų protėviams, išvysite Tižės bokštus. Paskutinė šios kelionės stotelė – Pagėgiai. Kadaise buvęs stambus transporto centras. Šios kelionės metu aplankysite penkias Vėtrungių kelio vietoves ir surinksite 8 korteles.