Dviračių turas Klaipėdos kraštas ir Kuršių nerija

Dviračių turas Klaipėdos kraštas ir Kuršių nerija

Susitikimo vieta ir laikas: Klaipėdos prekybos centro Molas aikštelėje, 8.30 val.

Sudėtingumas: vidutinio sudėtingumo

Trukmė ir atstumas: 9 val. 55 km

Lankomi objektai:Vilhelmo kanalas, Kliošių kraštovaizdžio draustinis, Drevernos apžvalgos bokštas, Juodkrantės kormoranų kolonija, vilų kvartalas.

Aprašymas

Susitikimas Klaipėdoje prekybos centro Molas aikštelėje. Trumpas saugaus važiavimo dviračiais instruktažas. 

Nuo prekybos centro dviračių takais važiuosite iki trečiosios vandenvietės, stabtelsite prie paminklo prancūzų belaisviams. Gidas Jums papasakos kada ir kaip čia atsidūrė prancūzų belaisviai. Pasieksite Vilhelmo arba Klaipėdos kanalą, buvusį sielininkų vandens kelią jungusį Klaipėdos uostą su Nemunu. Gidas trumpai apžvelgs Klaipėdos krašto istoriją, savitus jo papročius bei vandens kelių svarbą vietinių gyvenimo būdui. 

Apie 15 km. važiuosite keliu besidriekiančiu palei Vilhelmo kanalą, einantį per Kliošių kraštovaizdžio draustinį link Drevernos. Smagiai riedėdami dviračiais grožėsitės gamta, mėgausitės paukščių giesmėmis, nes čia yra pagrindinė meldinių nendrinukių buveinė ir atrasite jau gerokai apleistus XX a.pr. technikos paminklus. 

Pasiekę Dreverną seną žvejų kaimą turėsite galimybę užkopti į  apžvalgos bokštą. Pasigrožėję landšaftu sėdate į greitaeigį keltą ir per Kuršių marias plaukiame į Kuršių neriją. Juodkrantėje pietų pertrauka. Galima paragauti ungurienės, šviežiai rūkytos žuvies ar papiknikauti ant marių kranto. 

Juodkrantėje aplankysite kormoranų koloniją, pasidairysite po senųjų vilų kvartalą ir dviračių taku patrauksite link Smiltynės. Galimos maudynės jūroje. Keltu pasieksite Klaipėdą.

Turo kaina asmeniui: 17 Eur.

Į kainą įskaičiuota: Gido – vadovo paslaugos su beviele gido sistema viso turo metu ir kelto Dreverna – Juodkrantė bilietas.

Papildomos išlaidos:

Dviračio nuoma – 10 Eur (neturintiems asmeninio dviračio).