Dviračių turas su gidu per Baltijos šalis

Dviračių turas su gidu per Baltijos šalis (9 dienos)

Ši kelionė dviračiais tęsiasi per tris  Baltijos šalis ir siūlys didžiulę kultūros ir gamtos įvairovę. Kelionė prasideda Lietuvos sostinėje Vilniuje ir baigiasi sename Hansos mieste Taline, prieš tai aplankant Rygą, Latvijos sostinę, garsėjančią jugendo stiliaus architektūra. Visos trys sostinės turi  įspūdingus senamiesčius, kurie įtraukti į UNESCO saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą. Kuršių nerija su užburiančiu kopų kraštovaizdžiu taip pat yra šiame sąraše. Turo metu aplankysite keturis nacionalinius parkus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje ir Baltijos pajūrį. Jums liks tik mėgautis kultūra ir gamta Baltijos šalyse važiuojant dviračiu.

Bendras atstumas važiuojant dviračiu yra apie 255 km, autobusu  – apie 1020 km, plaukiant laivu -apie 14 km.

Kelionės eiga:

 1 diena: Atvykimas į Vilnių (Lietuva)

Atvykimas į Lietuvos sostinę Vilnių. Susitikimas su gidu. Nakynė Vilniuje.

2 diena:  Vilnius-Trakai-Kaunas. (dviračiu apie 26 km, autobusu apie 95 km)

Po pusryčių ekskursija po Vilniaus senamiestį, vieną didžiausių Europos senamiesčių, kuris yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldą. Vykstame į Trakus, kuriuose ežerų apsupta stovi viduramžių pilis. Po apsilankymo pilyje bus galimybė paskanauti kibinų. Tai – garsiausias šios vietovės patiekalas. Jį gamina karaimai. Po to dviračiais važiuojame 35 km per Trakų nacionalinį parką iki Semeliškių. Čia sukraunami dviračiai. Autobusu toliau vykstame į Kauną, antrą pagal dydį Lietuvos miestą, kurį pasieksime  maždaug po valandos. Kaunas įžymus jaukiu senamiesčiu ir ilga pėsčiųjų alėja. Nakvynė Kaune.

3 diena:  Kaunas-Nemuno delta-Ventė-Nida (dviračiu 28 km, autobusu apie 200 km)

Anksti ryte paliekame Kauną ir autobusu važiuojame  pajūrio link. Mažame Šilutės miestelyje išsikrauname dviračius ir miname iki paukščių žiedavimo stoties Ventės iškyšulyje. Paukščių žiedavimo stoties darbuotojai mums papasakos apie paukščių migraciją ir žiedavimą. Po pietų laivu plaukiame per Kuršių marias į Nidą Kuršių nerijoje, kuri  įtraukta į UNESCO pasaulio paveldą. Nakvynė Nidoje.

 4 diena:  Kuršių nerija-Klaipėda (dviračiu apie 55 km)

Po pusryčių aplankysime vokiečių rašytojo, Nobelio premijos laureato Thomo Manno vasarnamį. Likusią dienos dalį praleisime ant dviračių. Nuostabus dviračių takas tęsiasi 55 km, per visą lietuvišką Kuršių nerijos dalį. Po pietų pasieksime Klaipėdą, seniausią Lietuvos miestą, kuriame dar galima aptikti vokiškos kultūros pėdsakus. Nakvynė Klaipėdoje.

5 diena: Klaipeda–Palanga–Kryžių kalnas–Ryga (dviračiais apie 30 km, autobusu 290 km)

Atėjo laikas aplankyti įžymiausią Lietuvos kurortą Palangą. Po pusryčių sėdame ant dviračių ir miname nuostabiu dviračių taku per regioninį parką. Palanga yra įžymi ne tik kaip kurortas, čia yra įsikūręs gintaro muziejus, kurį tikrai verta aplankyti. Po pietų autobusu vykstame į Latvijos sostinę Rygą. Pakeliui aplankysime Lietuvos šventovę – Kryžių kalną. Nakvynė Rygoje.

6 diena: Ryga-Gaujos nacionalinis parkas-Sigulda (dviračiu 40 km, autobusu 50 km)

Diena prasideda ekskursija po Rygos senamiestį  ir jugendo kvartalą. Po pietų dviračių turas per Gaujos nacionalinį parką. Pakeliui aplankysime Turaidos pilį ir trumpam sustosime prie Gutmano uolos bei riterių pilies liekanų. Dviračiais pasieksime Siguldą. Nakvynė Siguldoje.

7 diena: Sigulda- Ainazi-Palmse (dviračiu apie 36 km, autobusu 310 km)

Po pusryčių autobusu išvykstame Estijos link. Prie Latvijos – Estijos sienos išsikrauname dviračius ir miname apie 30 km senu krašto keliu palei Baltijos jūrą. Pakeliui pajūryje suruošime pikniką bei skirsime laiko maudynėms. Toliau vykstame autobusu į Palmsę. Nakvynė Palmsėje.

8 diena: Palmse- Talinas (dviračiu apie 40 km, autobusu apie 80 km)

Aštuntoji diena –  paskutinis turas dviračiais per Lahemos nacionalinį parką. Pakeliui aplankysime Pabaltijo vokiečių dvarus. Turas baigiasi Kesmu, seniausioje kapitonų gyvenvietėje  Estijoje. Autobusu pasieksime Taliną. Prieš vakarienę dviejų valandų ekskursija po senamiestį. Nakvynė Taline.

9 diena:Individualus išvykimas  arba kelionės prasitęsimas.

Papildoma informacija

Dviračių turas su gidu, kaina asmenui

 • 1155,- Eur
 • 250,- Eur priemoka už vienvietį kambarį

Įskaičiuotos paslaugos

 • 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
 • 1 vakarienė Palmseje, trijų patiekalų meniu su kava arba arbata;
 • Sutikimas su bokalu alaus ar vynu;
 • Gido paslaugos 1-8 dienomis;
 • Dviračiai ir techninis aptarnavimas;
 • Pervežimas autobusu pagal programą;
 • Kelto bilietai iš Smiltynės į Klaipėdą;
 • Bilietai į muziejus pagal programą: Trakų pilis,  paukščių žiedavimo stotis, Tohmo  Manno vasarnamis, gintaro muziejus, Turaidos pilis;
 • Ekskursijos Vilniuje, Rygoje ir Taline.

Papildomos paslaugos:

 • 8 vakarienės, trijų patiekalų meniu su kava arba arbata 150,- Eur;
 • Elektrinio dviračio nuoma su 7 bėgiais 230,- EUR;
 • Papildoma naktis viešbutyje Taline su pusryčiais;
 • Dvivietis kambarys: 89,- Eur;
 • Venvietis kambarys: 79,- Eur;
 • Pervežimas iš oro uosto  Vilniuje/ iki oro uosto Taline.

Pastabos

 • Mažiausias dalyvių skaičius 8 asmenys
 • Didžiausias dalyvių skaičius 16 asmenų
 • Kitomis datomis turą galima užsakyti esant ne mažiau 8 asmenų grupei.
 • Turas yra skirtas kelionių organizatoriam